Doradztwo w budowie bardziej wydajnej produkcji i usług małych oraz średnich firm

Widzimy, że w wielu małych i średnich firmach te same maszyny i ci sami ludzie mogliby od ręki produkować więcej, lepiej i taniej. Wymaga to jednak spojrzenia na swoją pracę z dystansem, o który ciężko w natłoku codziennych zadań. Etat eksperta jest za drogi,  zewnętrzne doradztwo niejasne, a samodzielne próby trafiają na opór zespołu. Dlatego my stworzyliśmy usługę, która pozwala szybko, prosto i praktycznie za darmo obniżyć koszty oraz podnieść jakość i wydajność produkcji, a przy tym utrzymać zmianę na stałe.

konsultant lean menagment , spacjalista do optymalizacji procesów

Usługa Na Start

Jakim firmom możemy pomóc najbardziej?

Produkcja seryjna, jednostkowa i masowa

Firmy o charakterze produkcyjno-usługowym

Firmy realizujące zamówienia customizowane

Gdzie takie firmy tracą najwięcej w obszarze produkcji?

Organizacja pracy

Częstym problemem jest zbyt duże zaangażowanie właściciela i szczebla kierowniczego w codzienne operacje pracowników.

Przepływy i przestrzeń

Pracownicy marnują czas na chodzenie i szukanie informacji oraz komponentów potrzebnych do produkcji, co opóźnia ich pracę i stwarza ryzyko błędów.

Procesy, standardy i praktyki

Poszczególne stanowiska nie są opisane i przygotowane w taki sposób, by pomagać pracownikom w wydajnej i jakościowej pracy.

Po czym poznać, że te problemy mogą dotyczyć Twojej firmy?

Spadająca rentowność biznesu

Koszty rosnące szybciej, niż przychody mogą być oznaką, że w firmie dochodzi do marnotrastw i marnowania potencjału w obszarze produkcji.

Niska wydajność i jakość produkcji

Dział produkcji wytwarza dużo mniej i dużo wolniej, niż pozwala nam na to posiadana technologia. Wiąże się to z częstymi opóźnieniami i błędami jakości.

Niskie zaangażowanie zespołu

Ludzie sprawiają wrażenie, jakby nie chciało im się pracować, często tylko udają, że coś robią i nie czują się odpowiedzialni za swoją pracę.

Co może być celem wdrożenia rekomendacji z audytu?

Poprawa jakości produkcji i mniej błędów jakościowych

Większa wydajność produkcji

Skrócenie czasu produkcji oraz realizacji dostaw

Uniknięcie wdrażania niepotrzebnych inwestycji

Obniżenie kosztów produkcji

Większe zaangażowanie zespołu

Przykładowe efekty audytów u naszych klientów

Przykład realizacji  w obszarze produkcji

  • Obniżenie ilości zagubionych elementów i konieczności ponownego ich produkowania o 80 %
  • Skrócenie ścieżek transportowych o 15 %

Przykład realizacji w obszarze logistyki

  • Zwiększenie wydajności o 13 %
  • Skrócenie ścieżek transportowych o 15 %
  • Skrócenie czasu przygotowywania paczki o 17%

Zaufali nam

Jak wdrożyć i utrzymać rekomendacje z audytu na stałe?

Kim jesteśmy, żeby doradzać firmom w obszarze produkcji?

Przemysław Gruszka

Konsultant strategiczny

Doświadczony menedżer zespołów i lider projektów z pasją do usprawniania procesów i osiągania zamierzonych celów. Dyrektor produkcji w trzech różnych branżach: spożywczej, materiałów budowlanych z polimerów, oświetleniowej..

Teraz, jako ekspert w Grupie Synergia, wykorzystuje swoje umiejętności do optymalizacji procesów. Jego zdolność do rozwiązywania problemów i doświadczenie w pracy z ludźmi czynią go cennym liderem i mentorem. Przemek Gruszka to profesjonalista, który ceni wyzwania i skutecznie sobie z nimi radzi.

Daniel Klimczyk

Konsultant strategiczny

Konsultant, Project Manager, Trener zbudował swoją ścieżkę zawodową na fundamencie wiedzy i doświadczenia. Już na etapie edukacji zdecydował się na kierunek “komputerowe wspomaganie wytwarzania”, co stanowiło początek jego pasji i zaangażowania w dziedzinie produkcji.

Rozpoczął karierę jako technolog i inżynier procesu w różnych firmach, które specjalizowały się w produkcji seryjnej i jednostkowej. Pracując zarówno w Polsce, jak i za granicą, zdobywał unikalne doświadczenie,

Jako specjalista w dziedzinie produkcji, skoncentrował się na przeprowadzaniu audytów i projektach wdrożeniowych w firmach produkcyjnych i logistycznych. Wykorzystuje metody zarządzania, takie jak Lean Management , aby pomóc klientom w optymalizacji procesów i osiągnięciu doskonałości operacyjnej.

Zastanawiasz się, czy taka usługa może zadziałać u Ciebie?

Jeśli masz dowolne pytanie odnośnie poprawy produkcji lub usługi, wystarczy zostawić telefon i e-mail. Odezwiemy się do Ciebie najpóźniej w następny dzień roboczy i zadamy kilka prostych pytań, dzięki którym obie strony ustalą, czy jest sens rozmawiać dalej.

Referencje

Kliknij aby powiększyć

POH OŁER
Mirosław Rdzanek

„Konsultanci z Centrum Kooperacji Przemysłowej / Grupa Synergia stanowią grupę bardzo profesjonalnych fachowców. Działają bardzo elastycznie dostosowując swoja pracę do naszych potrzeb i harmonogramu. Wszystkie raporty i rekomendacje zostały przedstawione w sposób czytelny, zrozumiały i praktyczny, co pozwoliło nam łatwo zastosować zalecenia i osiągnąć pozytywne wyniki i efekty.”

Kliknij aby powiększyć

ZASŁAW TSS
Paweł Pilch

„Panowie wykazali się szeroką wiedzą na temat strategii produkcyjnych, technik optymalizacji i rozwiązywania problemów związanych z procesami produkcyjnymi. Ich umiejętność analizy danych, identyfikacji obszarów do poprawy, pozwoliły na propozycje skutecznych rozwiązań które potencjalnie mogą znacznie wpłynąć na poprawę naszej wydajności oraz redukcję kosztów.”

jak wybrac firme ktora doradza w procesach produkcyjnych. jak automatyzowac produkcję.

Kliknij aby powiększyć

KBM Polska
Kajetan Mazur

„Wysoka jakość przeprowadzonych prac audytorskich pozwala nam zarekomendować firmę Centrum Kooperacji Przemysłowej Sp. z o.o. jako rzetelnego i wiarygodnego partnera.”

Kliknij aby powiększyć

WIELTON

LANGENDORF POLSKA
Tomasz Wypchło

„Współpraca z Panami Danielem Klimczykiem oraz Przemysławem Gruszką przebiegała profesjonalnie, rzeczowo i efektywnie dla całego zespołu. Jestem przekonany, że przekazana wiedza i kompetencje pozwolą całemu zespołowi Langendorf Polska osiągać strategiczne cele firmy.”

Optymalizowanie procesów produkcyjnych Jak obnizyć koszty produkcji. .

Kliknij aby powiększyć

Aluprof SA
Arkadiusz Falkowski

„Niniejszym pismem pragniemy zarekomendować Firmę Centrum Kooperacji Przemysłowej Sp. z o.o. jako rzetelnego dostawcę usług dla przemysłu.[…] […]możemy polecić Firmę Centrum Kooperacji Przemysłowej jako sprawdzonego i kompetentnego partnera w szeroko rozumianej dziedzinie usprawniania procesów produkcyjnych.”

Najczęściej zadawane pytania

Warto spojrzeć na to pod kątem kosztu alternatywnego:

  • Ile może Cię kosztować nierozwiązanie tego problemu? Brak działań może prowadzić do utraty efektywności, klientów oraz możliwości wzrostu, co w dłuższej perspektywie generuje znacznie większe koszty niż inwestycja w nasze usługi.
  • Ile może Cię kosztować niewłaściwe rozwiązanie problemu? Wybór niewłaściwego rozwiązania może prowadzić do strat finansowych i negatywnego wpływu na reputację firmy.
  • Ile może Cię kosztować zatrudnienie osoby na stałe o odpowiednich kompetencjach? Zatrudnienie specjalisty generuje wysokie koszty wynagrodzenia i czasu na rekrutację.
  • Zazwyczaj Usługa Na Start kosztuje w zakresie 4500 – 7500 w zależności od pracochłonności którą ustalamy podczas darmowej konsultacji u Państwa w firmie. Już podczaj darmowej konsultacji otrzymujecie rekomendacje których samodzielne wdrożenie sprawia że zamawiacie usługę na którą zarobiliśmy samodzielnie :)

Dopasujemy rozwiązania do Twoich celów: Nasze rozwiązania są spersonalizowane i uwzględniają specyfikę działalności oraz cele Twojej firmy.

Oferujemy wsparcie w wdrożeniu: Zapewniamy pełne wsparcie w fazie wdrażania, pomoc w zarządzaniu zmianą oraz dostosowanie rozwiązań do realiów Twojej firmy.

Dajemy gwarancję: Umowy o poufności i profesjonalna etyka pracy zapewniają, że Twoje dane są traktowane w sposób odpowiedzialny i poufny.

Współpraca i działanie wspólnie: Wprowadzenie zmian może obejmować edukację wewnętrzną i angażowanie pracowników w proces decyzyjny, aby zminimalizować opór wewnętrzny.

Prawdopodobnie tak. Niezależnie w jakim sektorze działasz podczas bezpłatnej rozmowy upewnimy się, że nasza usługa jest dla Ciebie, a inwestycja zwróci się Tobie co najmniej 3 krotnie.

Stworzyliśmy usługę właśnie tak, by była rentowna dla firm, które mają w zespole powyżej 15 osób i 10 milionów zł rocznego obrotu.

Każdy ma jakieś procesy. Jedyną różnicą jest to, że w jednym firmach są one losowe, a w drugich zaplanowane.  Każdy w jakiś sposób wykonuje określone czynności i to właśnie brak ubrania tego w powtarzalny oraz jasno określony proces stanowi najczęściej źródło błędów, pomyłek, zaniedbań oraz wszelkich strat.

Nie. Pierwsza konsultacja poprzedzająca start właściwej części audytu jest bezpłatna. Decydujemy się na nią po konsultacji telefonicznej lub online na której zadajemy pytania i stwierdzamy czy istnieje potencjał do współpracy.

Nie, chyba, że o to poprosimy. Co więcej, wskazane jest, by na czas audytu cała firma pracowała swoim normalnym rytmem. Tylko wtedy możemy zobaczyć jej prawdziwy obraz i wyłapać prawdziwe źródła strat.

Koszt usługi jest zaprojektowany w taki sposób, by usługa zwracała się natychmiast po wdrożeniu naszych rekomendacji.

Tak, natomiast średnio 65% naszych rekomendacji firma jest w stanie wdrożyć własnymi zasobami.